TAK HELLAS BRNO

ZÁPAS

TAK Hellas Brno

Areál ZŠ Horácké náměstí 

Horácké náměstí 15

Brno-Řečkovice

621 00

www.zapasbrno.cz

zapas.brno@gmail.com

tel.: 770 143 341   (16 - 21h)

VZPÍRÁNÍ

TAK Hellas Brno

Vzpírárna

Mlýnské nábřeží 725/9

Brno-Maloměřice a Obřany

614 00

www.vzpirani.takhellas.cz

hellas.vzpirani@centrum.cz

tel.: 604 570 415 

ZÁPAS

Zápas patří do sportů úpolových a cílem je položit soupeře na lopatky. Zápasnický oddíl sídlí ve vlastních prostorách v areálu ZŠ Horácké náměstí v Řečkovicích. Kvalitní trenéři se systematicky věnují výchově mládeže nejen ve sportovních třídách ZŠ. Naši muži bojují ve volném stylu v I.lize zápasu. Každoročně získává klub desítky medailí z Mistrovství ČR všech věkových kategorií. Brněnští odchovanci mají v posledních letech na kontě cenné kovy z ME kadetů, MS a ME juniorů a především se naše zápasnice Adély Hanzlíčkové představila jako první Češka mezi pěti kruhy!

O KLUBU

Klub byl založen roku 1897. Původně všesportovní subjekt postupně prošel mnoha změnami a teprve v roce 2016 se zápas a vzpírání opět spojily. K historii klubu patří významné osobnosti jako Gustav Frištenský, dvojnásobný Mistr Evropy v zápase, vynikající vzpěrač Karel Saitl, Kamil Odehnal, trenér olympijského vítěze v zápase Vítězslava Máchy…a také Franta Kocourek, dnes už vzpomínaný brněnský silák a gladiátor. Oba sporty jsou na programu již od prvních novodobých olympijských her v řeckých Aténách roku 1896. K původnímu "Hellas" se opět vrátil až v roce 1992.

VZPÍRÁNÍ

Sportovní disciplína, při které se vzpěrač snaží kombinací síly a rychlosti zdvihnout nad hlavu co nejtěžší zátěž. Principy techniky vzpírání jsou základem každého silového sportu. Vzpírání v Obřanech má tradici od roku 1964. Družstva žen a mužů závodí v nejvyšších českých soutěžích a patří dlouhodobě mezi nejúspěšnější celky republiky. Pro všeobecnou tělesnou přípravu a základy vzpírání přijímáme do našeho týmu holky a kluky od 10-ti let věku.

V roce 2023 jsme od města Brna obdrželi dotace ve výši Kč 901.000,-

na zajištění sportovní činnosti klub.

Činnost klubu byla v roce 2022 podpořena dotačním programem Můj klub poskytovaným NSA.